Po homilii

Ksiądz rozpoczyna:

Drodzy Małżonkowie! Przed laty zawarliście przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie. Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci. Dzisiaj zapraszam Was do ponowienia tego ślubowania. Jak w dniu ślubu, wezwijmy teraz pomocy Ducha Świętego.

Hymn do Ducha Świętego

K : Drodzy Małżonkowie, na znak miłości i szacunku, podajcie sobie prawe dłonie. Spójrzcie sobie w oczy i kolejno powtarzajcie:

Najpierw mówią mężowie:

Żono - mając Boga w sercu / w obecności naszej rodziny i całego Kościoła / ponawiam wobec Ciebie swoje śluby małżeńskie / i obiecuję dołożyć starań /, aby w naszym życiu rodzinnym przebywał Chrystus: / ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską / oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci, / tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący, / w Trójcy Jedyny i wszyscy święci.

K: Teraz powtarzają żony:

Mężu - mając Boga w sercu / w obecności naszej rodziny i całego Kościoła / ponawiam wobec Ciebie swoje śluby małżeńskie / i obiecuję dołożyć starań /, aby w naszym życiu rodzinnym przebywał Chrystus: / ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską / oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci, / tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący, / w Trójcy Jedyny i wszyscy święci.

Kapłan:

Dobry Boże, pobłogosław + i uświęć Twoje dzieci, złączone sakramentalnym węzłem małżeńskim. Mocą Ducha Świętego uzdalniaj tych małżonków do wzajemnej miłości i życia w duchu przebaczenia. Niech będą świadkami Twojej dobroci względem swoich dzieci i całego Kościoła. Amen

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2017

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, Dzisiaj na Jasnej Górze spotykają się rodziny i odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie. W archidiecezji warszawskiej dzisiaj w każdej parafii na Mszy św małżonkowie odnawiają swój Sakrament .                                                                                                      2. Dzisiaj w parafii gościmy nasze Siostry z Łbisk które dają świadectwo o swoim zgromadzeniu zakonnym. Tak sie składa , że w tym tygodniu 27 września w środę kościół będzie wspominał w liturgii sw Wincentego a Paulo (1581-1660), prezbitera, „duszpasterza galerników”, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek . Jest to niezwykły święty w naszym kościele który upomniał się o ubogich i pokrzywdzonych przez los. Siostry po Mszy sw rozdają film DROGA

3. Dzisiaj 24 września przeżywamy dzień modlitwy o trzeźwość naszego narodu z racji Narodowego Kongresu Trzeźwości Chcemy na trwale zmieniać obyczaje w używaniu napojow alkoholowych , aby na trzeźwo przeżywać życie i chwalić Boga

4. W czwartek 28.09. dzień modlitwy o wyniesienie na ołtarze sługi Bożego Ks Kard Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

5. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odmawiali o godz. 17.30 dla dzieci a po Mszy sw o godz 18.00 zapraszamy młodzież i dorosłych. . Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

7./ 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej w sobotę w całej Polsce jest tzw Różaniec do granic „ Rozpocznie się o godz 14.00 .W naszej parafii . dzieci z klasy III otrzymają w tym dniu pierwszą pamiątkę I Komunii sw Różaniec , zapraszamy do naszej świątyni dzieci i rodziców 7 października w sobotę o godz 13.30 na Msze św i na Różaniec po Mszy św . Chcemy jednoczyć się z tymi którzy na granicy naszej Ojczyzny będą modlić się za Polskę i cały świat..

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.

9. Dzisiaj po Mszy św zbieramy ofiary do puszek ofiary na katedrę w Gorzowie po jej pożarze . Bóg zapłać . Caritas zbierze ofiary na obiady dla dzieci za tydzień.1 października

10 Dzisiaj po Mszy św o godz 9.15 spotkanie młodzieży z klas I średnich przed bierzmowaniem Za tydzień 1 października po Mszy św o godz 9.15 i po procesji zapraszamy rodziców ministrantów na spotkanie w sali konferencyjnej

11. Dzisiaj o godz 16.30 druga nauka dla narzeczonych młodych i starszych którzy mają zamiar wziąć ślub w najbliższym czasie.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie . Wyjazd autokarem z ks Krzysztofem w najbliższą sobotę 30.09. o godz 5.00 / zbiorka o godz 4.45/ Ministranci i Bielanki jeżeli chcą jechać z ks Krzysztofem na pielgrzymkę mają wyjazd w prezencie..

13. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE : a/  Marcin-Paweł Frączek kawaler i Ilona- Magdalena Kubicz panna -oboje z  Wólki Kozodawskiej  par tut. -zapowiedź pierwsza.

14 Dziękujemy rodzinom z Jazgarzewa z ul Leśnej za piękne kwiaty przy ołtarzu i za zebrane ofiary na remont dachu naszej świątyni .Bóg zapłać Za tydzień kościół ubiorą rodziny z Ul Głównej idąc w kierunku Bogatek i ul Górnej a za dwa tygodnie rodziny z Jazgarzewa z ul Głównej idąc do kościoła.

15. Od dziś az do 22 października będą odbywały się koncerty w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu „Musica Classic „ w naszej świątyni odbędzie koncert 1 października w najbliższą niedziele o godz 19.00 wykonawcami będą Georgij Agratina-cymbały koncertowe , fletnia pana i Robert Grudzień –organy. Szczegóły są na plakacie przed kościołem.

15. Prosimy o zainteresowanie się losem prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego mienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński